cross out
Solar
Mobile Menu

Kosmetyka upiększająca

Kobido

Zaffiro

Proces starzenia się skóry to proces postępujący i - niestety - nieunikniony. To od nas zależy, to od nas zależy czy będziemy starali się go zatrzymać, a także - poprzez odpowiednią pielęgnację - cofać efekty jej działania. Kiełkująca w głowie myśl o chirurgii plastycznej niech jeszcze w niej pozostanie, gdyż posiadamy rozwiązanie, które pozwala osiągnąć efekt młodej, rozświetlonej skóry, w sposób bezinwazyjny i stymulujący naturalne procesy przebudowy skóry. Poznaj poczuj #efektZaffiro

Zaffiro

Przełom w odmładzaniu

Zaffiro to nowoczesne urządzenie do bezinwazyjnego i bezbolesnego termoliftingu skóry twarzy i ciała. Za tą wdzięczną nazwą kryją się innowacyjne rozwiązania i najnowasza technologia. Prawdziwy przełom w liftingu oraz odmładzaniu. Dzięki nowatorskiemu zastosowaniu światła podczerwonego IR, w sposób skuteczny możliwe jest zatrzymanie procesu starzenia oraz usuwanie niedoskonałości skóry. Urządzenie powstało w wyniku wieloletnich badań i ścisłej współpracy z prestiżowym ośrodkiem naukowym - Medycznym Stowarzyszeniem Lekarzy Anti-Aging A.M.I.A w Rzymie.
Zaffiro to wyjątkowa technologia w ofercie firmy ITP S.A., będąca sprzymierzeńcem środowisk medycznych i kosmetologicznych w walce z upływającym czasem i niedoskonałościami ciała.

Zasada działania

Z wiekiem spada drastycznie ilość kolagenu w skórze. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy, skóra zaczyna wiotczeć, traci elastyczność i staje się coraz bardziej podatna na działanie siły grawitacji. Zaffiro emitując promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800nm) powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (do 65ºC) ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym. Efekt termiczny, zachodzący w dolnych warstwach skóry, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie i elastyczność. Zmianom ulega również jej struktura – zmarszczki zostają wygładzone, co widać już po paru chwilach od rozpoczęcia zabiegu. Drugim, długofalowym skutkiem jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zwiększona o około 30% produkcja kolagenu daje efekt poprawy gęstości skóry, jej napięcia oraz uniesienia. Proces tworzenia kolagenu następuje stopniowo, stąd końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy około 3 miesięcy od zabiegu.
Zaffiro to dokładnie to, co pacjenci uwielbiają – pierwsze widoczne efekty natychmiast po zabiegu i finalny rezultat pogłębiający się z czasem.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Zaffiro?

Tak naprawdę jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego. Przed większym wyjściem, czy po prostu w ramach profilaktyki antystarzeniowej na co dzień. Zabieg Zaffiro przeznaczony jest profilaktycznie dla osób w wieku 25-35 lat. Seria zabiegów na twarz jest przeznaczona dla osób po 35 roku życia. Serię zabiegów na ciało można zastosować również u osób młodszych, np. u kobiet po ciąży lub na wiotkiej skórze po utracie wagi. Waterpeeling Zaffiro zalecany jest również pomiędzy seriami zabiegów oraz po skończonej serii, tak by skóra otrzymywała regularną porcję oczyszczania i odżywiania.
Konsultacja w gabinecie pozwoli dopasować indywidualnie najodpowiedniejszy cykl zabiegów, tak by uzyskać optymalne rezultaty.

Przebieg zabiegu

Pierwsza faza zabiegu Zaffiro rozpoczyna się oczyszczeniem skóry za pomocą Waterpeelingu Zaffiro, którego zadaniem jest również przygotowanie skóry do odpowiedniego przewodzenia temperatury. Woda wykorzystywana w peelingu jest najczęściej wzmocniona o odpowiednio dopasowany kompleks witaminowy. Skóra zostaje schłodzona i przygotowania do działania promieniowania IR i ochrony naskórka przed poparzeniem. Zawarty w skórze właściwej kolagen zostaje podgrzany przy użyciu specjalnej, szafirowej głowicy emitującej podczerwień. Ponowne schłodzenie równoważy obszar zabiegowy zgodnie z zasadą zimno-ciepło-zimno. Niezwykle istotne są także zabiegi kończące i towarzyszące, które potęgują i utrwalają efekty liftingu. Polecana jest do tego linia Neauvia Cosmeceuticals - kosmeceutyki stworzone do pielęgnacji skóry po zabiegach medycyny estetycznej. Zastosowanie bezpośrednio po zabiegu Vitamin C Serum Neauvia zawierającego stabilną formę witaminy C, która odgrywa ważną rolę w procesie pielęgnacji skóry i przeciwdziała starzeniu, pozwala intensywnie pobudzić proces syntezy kolagenu i regeneracji skóry, a także rozjaśnić ją. Dzięki technologii Zaffiro możemy zaproponować pacjentom kompleksowe odmładzanie i pielęgnację skóry.

Odpowiednia pielęgnacja na co dzień – Waterpeeling Zaffiro

Zaffiro wyposażone jest w technologię peelingu wodnego (Waterpeeling) – dwufazowy strumień powietrza i wody, który kompleksowo oczyszcza skórę, umożliwiając dostarczenie jej porcji składników aktywnych, ale także lepsze przewodzenie przez nią temperatury. Dzięki temu osiągamy jednorodne podgrzanie obszaru poddawanego odmłodzeniu i ujędrnieniu, a tym samym potęgujemy efekt Zaffiro. Zaleca się regularne złuszczanie skóry i jej wzmacnianie za pomocą Waterpeelingu.
Waterpeeling Zaffiro umożliwia całoroczną pielęgnację skóry, tak by efekt Zaffiro utrzymywał się jak najdłużej.

Bezpieczeństwo zabiegu

Zabieg jest komfortowy. Całkowite bezpieczeństwo zapewnia zaawansowany system chłodzący, który w pełni kontroluje przenikanie podczerwieni do wnętrza skóry, bez naruszania naskórka. Zabieg nie narusza otaczających naczyń krwionośnych, tkanek ani nerwów. Jedynie w nielicznych przypadkach występuje minimalne zaczerwienienie, które po kilku godzinach ustępuje. Zabieg można wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych i z problemami naczyniowymi.
Dzięki temu, że zabieg jest bezpieczny, nie wymaga okresu rekonwalescencji i można cieszyć się jego efektem od pierwszej chwili.

#efektZaffiro

 • Zaffiro likwiduje wiotkości skóry na twarzy i szyi, poprawia owal twarzy, podnosi opadające policzki.
 • Likwiduje bruzdy wargowo-nosowe, wygładza zmarszczki, poprawia napięcie i elastyczność skóry.
 • Doskonale obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po porodzie.
 • Likwiduje wiotkość skóry na wewnętrznej stronie ramion, ud oraz modeluje obszar nad kolanami.
 • Poprawia skórę dekoltu i wpływa pozytywnie na wygląd opadających z wiekiem piersi.
 • Oczyszcza i odżywia skórę.
 • Rozświetla dając efekt zdrowej i młodej skóry.

BB GLOW

Czym jest BB glow physiolab?BB GLOW PHISIOLAB to zabieg pielęgnacyjny o dodatkowych właściwościach tonujących. Delikatnie ujdenolica koloryt cery, tworząc transparentny kamuflaż, jednocześnie aktywnie pielęgnując i odżywiając skórę.

BB głów physiolab to wielozadaniowa esencja i naturalnym organicznym składzie posiadająca w pełni wegańską formułę

Dermapen + serum BB Glow Skin znajdzie zastosowanie w przypadku:

 • skóry odwodnionej, matowej i poszarzałej
 • nierównomiernego kolorytu
 • plam posłonecznych, starczych zlokalizowanych na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach
 • zniwelowania cieni pod oczami
 • zmniejszenia widoczności piegów, porów

Oxybrazja

Oksybrazja zwana też jest...

...peelingiem tlenowym, oksydermabrazją czy mikrodermabrazją tlenową lub tlenowo-wodną. Jest skuteczną i niezwykle higieniczną metodą na złuszczenie wierzchniej warstwy naskórka. Oksybrazja jest dużo bardziej delikatna od mikrodermabrazji korundowej czy diamentowej, bywa polecana tym, którzy z jakichś powodów nie mogą skorzystać z głębokiego złuszczenia mechanicznego, a jednocześnie oczekują świeżej i promiennej cery natychmiast po pierwszym zabiegu. To idealny zabieg przed wielkim wyjściem lub na wyjątkowe okazje, kiedy skóra błyskawicznie ma odzyskać piękny wygląd.

Czynnikiem złuszczającym są tu...

...drobne, rozproszone kropelki jałowej soli fizjologicznej nanoszone na skórę w strumieniu powietrza wyrzucanego pod ciśnieniem ze specjalnego aplikatora. Ciśnienie to – w zależności od urządzenia dozującego – może wynieść 6-10 barów. Niezależnie od jego wysokości oksybrazja zawsze jest zabiegiem o minimalnej inwazyjności. Dzieje się tak, ponieważ cząsteczki soli fizjologicznej, które wydostają się z aplikatora, uderzając w powierzchnię skóry, powodują bezbolesne oderwanie martwych komórek naskórka i odsłonięcie głębszych jego warstw bez przerywania ciągłości tkankowej. Oksybrazja jest zabiegiem bezdotykowym – między powierzchnią skóry a dyszą aplikatora kosmetolog utrzymuje odległość ok. 1 cm.

Karboksyterapia

Karboksyterapia, poprzez wielokierunkowe jej działanie, wykorzystywana jest m.in. w celu redukcji cieni pod oczami, rozstępów, cellulitu, a także działa ujędrniająco na skórę oraz wzmacnia cebulki włosa. Pomaga przy zaburzeniach krążenia oraz zastojach limfatycznych. Doskonale sprawdzi się przy skórach wiotkich, mało elastycznych, także na brzuchu – po ciąży i intensywnym odchudzaniu. Posiada szerokie spektrum działania, ponieważ wpływa na poprawę mikrokrążenia, dotlenienia tkanki, stymuluję produkcję kolagenu i elastyny, odżywia oraz wpływa na odnowę komórkową.

Gaz jest naturalnym produktem procesów zachodzących w organizmie. Jest neutralny i nie powoduje negatywnego działania.  Poprzez podanie dwutlenku węgla, za pomocą niewielkiej igły, dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a tym samym natychmiastowej poprawy mikrokrążenia, dotlenienia i odżywienia komórek. Karboksyterapia wpływa na tworzenie nowych naczyń włosowatych (neowaskularyzacja) – proces ten ma pozytywny wpływ na dobrostan tkanek. Przemijający stan zapalny, pojawiający się podczas podania gazu, wpływa na stymulację produkcji kolagenu i elastyny

Wskazania:
 • Rozstępy;
 • cienie, worki pod oczami;
 • utrata jędrności, wiotkość skóry;
 • cellulit;
 • blizny;
 • łysienie;
 • zlokalizowana tkanka tłuszczowa.

IPL

Endermologia Twarzy

Mezoterapia Bezigłowa

MezoterapiaMezoterapia bezigłowa jest to nowoczesny, nieinwazyjny system odmładzania skóry. To sposób dostarczania do głębokich warstw skóry substancji aktywnych, celem poprawy jej kondycji, odmłodzenia, redukcji zmarszczek, cellulitu, rozstępów, wiotkości i przebarwień. Stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej.

Duża popularność tej metody wynika z tego, że efekty są bardzo szybko widoczne, Jest zabiegiembezbolesnym, nieinwazyjnym i przyjemnym. Pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty poprawy stanu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom inwazyjnym, bez niepożądanych skutków ubocznych takich jak: ból, zaczerwienienie, obrzęki, siniaki.

Efekty po zastosowaniu mezoterapii bezigłowej:

 • odmłodzenie skóry
 • normalizacja naskórka
 • rewitalizacja
 • nawilżenie
 • tonizacja
 • rozjaśnienie plam
 • spłycenie zmarszczek
 • lifting
 • redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej i rozstępów
 • ujędrnienie biustu
 • mikromasaż tkanek w wyniku wahania ciśnień występujących w tkankach poddanych działaniu zabiegowemu
 • pobudzenie metabolizmu tkankowego, ułatwienie krążenia niezbędnych pierwiastków i rodników
 • zwiększenie przenikalności błon komórkowych, co ułatwia głębsza penetrację preparatów zabiegowych
 • możliwość działania bezpośrednio na okolicę zabiegową
 • elektrostymulację mięśni i poprawę trofiki skóry
 • miejscowy wzrost temperatury, przyśpieszony transport komórkowy

Geneo

Innowacyjna pielęgnacja skóry twarzy Zabieg Geneo to rewolucyjny sposób na złuszczanie skóry, gwarantujący jej odmłodzenie, odświeżenie i poprawę jędrności. Innowacyjna pielęgnacja skóry twarzy przy pomocy Geneo została zainspirowana gorącymi źródłami krystalicznie czystej wody. Wyjątkowość zabiegu polega na wykorzystaniu bąbelków powietrza wzbogaconych o bardzo wysokie stężenie dwutlenku węgla, który ma pozytywny wpływ na skórę. CO2, który działa na wierzchniej powierzchni skóry, pobudza przemieszczanie się tlenu. Efekt ten to tzw. efekt Bohra.

Innowacyjna pielęgnacja skóry twarzy

Zabieg Geneo to rewolucyjny sposób na złuszczanie skóry, gwarantujący jej odmłodzenie, odświeżenie i poprawę jędrności. Innowacyjna pielęgnacja skóry twarzy przy pomocy Geneo została zainspirowana gorącymi źródłami krystalicznie czystej wody. Wyjątkowość zabiegu polega na wykorzystaniu bąbelków powietrza wzbogaconych o bardzo wysokie stężenie dwutlenku węgla, który ma pozytywny wpływ na skórę. CO2, który działa na wierzchniej powierzchni skóry, pobudza przemieszczanie się tlenu. Efekt ten to tzw. efekt Bohra. Tym samym skutecznie zwiększa szybkość przepływu krwi – który działa pobudzająco na skórę. Dzięki szybszemu krążeniu skóra jest lepiej ukrwiona, przez co szybciej się regeneruje, a tym samym zastępuje stary i wyeksploatowany naskórek nową warstwą komórek. Szybsze krążenie krwi, potęgujące jej złuszczenie, a tym samym stanowi świetną podstawę dla kolejnych zabiegów odżywczo-pielęgnacyjnych, gdyż znacznie ułatwia wchłanianie składników pielęgnacyjnych przez skórę.

W ZALEŻNOŚCI OD POŻĄDANYCH EFEKTÓW I POTRZEB SKÓRY GENEO PROPONUJE

 • NEO- BRIGT ECO (Rozjaśnienie) - Zabieg o zapachu tropikalnej papai, który odżywia i rozświetla skórę natychmiastowo nadjąc jej promienny wygląd
 • NEO REVIVE ECO (odmłodzenie) - zabieg o kojącym zapachu zielonej herbaty, zapobiegający starzeniu się skóry, nawilżający i odżywiający
 • ILUMINATE (Poprawa kolorytu i rozświetlenie) - to unikalna kombinacja składnik{w aktywnych dla poprawy kolorytu skóry i jej wyjątkowego rozświetlenia
 • BALANCE (oczyszczanie i zbilansowanie skóry tłustej) - ma na celu oczyszczenie i zbilansowanie cery tłustej oraz poprawienie jej struktury i wyglądu
 • REVIVE (Rewitalizacja skóry matowej i odmłodzenie) to idealne rozwiązanie gdy zależy nam na rewitalizacji skóry matowej i redukcji drobnych zmarczek.

ProCea

ProCea - Jest to innowacyjna metoda biostymulacji na poziomie komórkowym.

- zwiększa produkcję kolagenu o 30% już po pierwszym zabiegu
- lepsze ukrwienie i dotlenienie tkanek
- Zwiększenie aktywności metabolicznej komórek tluszczowych
- poprawienie działania układu limfatycznego
- detoksykację

Mezoterapia Igłowa

Mezoterapia Igłowa


Mezoterapia igłowa to zabieg  cieszący się dużym zainteresowaniem u osób w różnym wieku. Metodą iniekcji dostarczane są do skóry substancje odżywcze. Metoda ta jest niezwykle precyzyjna, ponieważ preparat podawany jest bezpośrednio w miejsce wymagające poprawy. Przy użyciu strzykawki oraz igły aktywne składniki wstrzykiwane są do skóry właściwej, dzięki czemu efekty zabiegu są widoczne niemal od razu.

Skuteczność zabiegu mezoterapii wynika z jednoczesnego stosowania dwóch różnych mechanizmów. Po pierwsze efekt rewitalizacji jest skutkiem wstrzyknięcia w skórę preparatów odżywczych. Natomiast drugi rezultat zabiegu to samoregeneracja naskórka po licznych ostrzyknięciach.

W trakcie zabiegu mezoterapii do skóry podawane są koktajle odżywcze i regeneracyjne o zróżnicowanym składzie.

Osocze Bogatopłytkowe

Wskazania do zabiegu osocza:

 • Rewitalizacja skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni
 • Korekcja zmarszczek i fałd
 • Regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej
 • Nadmierne wypadanie włosów
 • Włosy zniszczone, pozbawione blasku
 • Polecany dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii
Osocze bogatopłytkowe (PRP) to zabieg przeznaczony dla osób wymagających, ceniących produkty pochodzenia naturalnego, a także cierpiących na różnego rodzaju alergie.

PRP, to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej krwi. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.

W rezultacie nasza skóra odzyskuje:

 • Młodość i witalność
 • Gęstość i napięcie
 • Poprawę faktury i kolorytu
 • Regenerację i prawidłowe odżywienie

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest odrobinę bolesny. Tak jak podczas klasycznej mezoterapii pacjent odczuwa ukłucia igłą.

Efekty zabiegu:

Pierwsze efekty zabiegu Regeneris w Warszawie widoczne są po dwóch tygodniach. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek uzyskujemy po wykonaniu trzech zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy. Już po dwóch zabiegach widoczne jest znaczne zagęszczenie włosów i poprawa ich kondycji

Estgen

ESTGEN - inżynieria tkankowa

Preparaty estgen wykorzystywane są do kompleksowej odbudowy i regeneracji skóry poprzez wykorzystywanie aktywacji odpowiedzi immunologicznej. Wpływają na modulację stanu zapalnego, aktywację białek opiekuńczych, normalizację procesów gojenia.


Preparaty estgen aktywują szereg procesów biochemicznych w tkankach, prowadzą do biorewitalizacji w wieku obszarach zabiegowych

Swoją skuteczność zawdzięczają...

...kompleksowi aminokwasów, białkom immunomodulacyjnym, transfery Om, czynnikom wzrostu, substancjom bakteriostatycznym, enzymom oraz szeregiem substancji aktywnych, powodując szybkie i bezpieczne procesy regeneracyjne skóry.

Peelingi

Peelingi chemiczne to...

...bardzo skuteczne zabiegi z zakresu kosmetologii, które polegają na aplikacji substancji chemicznych przyspieszających w wydatny sposób odnowę skóry. Peelingi chemiczne wspierają proces regeneracji skóry oraz produkcji nowego kolagenu. Jest to doskonały wybór, rekomendowany między innymi skórze odwodnionej, wiotkiej, starzejącej się, trądzikowej czy z widocznymi przebarwieniami, naczynkami i rumieniem

Dzięki szerokiej ofercie

....używanych w trakcie zabiegów peelingów i dodatków zabiegowych uzyskujemy najlepsze efekty - ekomendujemy by ostateczną decyzję dotyczącą wyboru substancji pozostawić doświadczonemu Kosmetologowi, który weźmie pod uwagę zarówno oczekiwania jak i parametry skóry. Skuteczne połączenie najwyższej klasy preparatów przygotowanych przez renomowane marki  pozwolą na redukcję zmarszczek, przebarwień, melasmy, rumienia czy widocznych zmian skórnych takich jak trądzik.

© 2024 Gabinet Kosmetologi & Spa - OdNova - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : Rentlab